dotyczący
rekolekcji dla członków Żywego Różańca i Nieustającego Różańca

Serdecznie zapraszam osoby należące do Żywego Różańca i Nieustającego Różańca na rekolekcje w następujących miejscach i terminach:

1. Zaniemyśl I – Ośrodek Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ul. Nawrowskiego 34
    Od 4 do 6 października 2019 r. Koszt: 150 zł.
    Rekolekcje prowadzi ks. kan. Zbigniew Woźniak
  2. Zaborówiec – Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny, ul. Powstańców Wlkp. 24
    Od 4 do 6 października 2019 r. Koszt: 135 zł.
    Rekolekcje prowadzi Ksiądz prałat Leonard Poloch
  3. Poznań-Morasko – Siostry Misjonarki, ul. Sióstr Misjonarek 10
    Od 11 do 13 października 2019 r. Koszt: 145 zł.
    Rekolekcje prowadzi Ksiądz prałat prof. Bogdan Częsz
  4. Pniewy – Siostry Urszulanki, ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 1
    Od 11 do 13 października 2019 r. Koszt: 140 zł.
    Rekolekcje prowadzi Ksiądz prefekt mgr Krzysztof Grześkowiak
  5. Zaniemyśl II – Ośrodek Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ul. Nawrowskiego 34
    Od 18 do 20 października 2019 r. Koszt: 150 zł.
    Rekolekcje prowadzi Ksiądz prob. mgr lic. Piotr Pieprz
  6. Luboń – Siostry Służebniczki, pl. Edmunda Bojanowskiego 6
    Od 25 do 27 października 2019 r. Koszt: 130 zł
    Rekolekcje prowadzi Ksiądz mgr lic Krystian Sammler
  7. Gostyń – Święta Góra
    Od 25 do 27 października 2019 r. Koszt: 130 zł.
    Rekolekcje prowadzi Ksiądz mgr Jakub Przybylski COr

Zgłoszenia na rekolekcje należy kierować do Księdza kan. Jana Glapiaka w Kurii na adres:

telefon bezpośredni: 61/851 28 15

Uwaga: Wszystkie turnusy rozpoczynają się o godz. 17,00 a kończą obiadem. Cały koszt wpłacamy w ośrodku rekolekcyjnym przy zgłoszeniu przyjazdu. W razie niemożności przyjazdu zgłoszonych osób prosimy o powiadomienie (by mogły pojechać osoby znajdujące się na liście rezerwowej). W koszty zostało już wliczone stypendium dla Rekolekcjonisty.

Ks. dr Jan Glapiak
Archidiecezjalny Moderator Żywego Różańca

Warszawa, dnia 2 lutego 2016 r.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
dotyczący nauczania religii w szkole

W związku z obywatelskim projektem prawnym o zmianie ustawy o systemie oświaty w zakresie finansowania nauczania religii pragniemy przypomnieć, że nauczanie religii w szkole wpisuje się w długą historię polskiej edukacji. Mimo wielu różnych przeszkód, nawet podczas zaborów, religia znajdowała się w wykazie przedmiotów nauczania. Wyjątek stanowi około 30-letni okres w czasie rządów władz komunistycznych w Polsce.

OŚWIADCZENIE PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

Warszawa, dnia 16 lipca 2014 r.

Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce uczestnikami publicznej debaty na temat klauzuli sumienia, a także odmowy aborcji nieuleczalnie chorego poczętego in vitro dziecka oraz konsekwencji prawnych wobec lekarza odmawiającego aborcji.

List Pasterski na Niedzielę Świętej Rodziny

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Każdego roku w Oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Kierujemy myśl ku naszym rodzinom i podejmujemy refleksję na temat sytuacji współczesnej rodziny. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje jak Rodzina z Nazaretu w trudnych sytuacjach starała się odczytać i wypełnić wolę Bożą. Taka postawa stawała się dla niej źródłem nowej siły. Jest to dla nas ważna wskazówka, że także dzisiaj posłuszeństwo Bogu i Jego woli jest gwarantem szczęścia w rodzinie.