1. Nabożeństwa majowe wraz z modlitwami przygotowującymi na Zesłanie Ducha Świętego w dni powszednie o godz. 17.30, w czwartek i wyjątkowo w piątek po rannej mszy.
  1. We wtorek, we wspomnienie św. Filipa Neri, Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, niech Dobry Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
  1. Podczas sprzątania strychu znalazłem zniszczoną pasyjkę z krzyża. W nawiązaniu do książki Ramon Cue Romano S.I. „Mój Chrystus połamany” umieściłam ją w kościele przy ołtarzu Krzyża. Jest ona znakiem obecności Pana Jezusa w naszym często połamanym życiu.
  1. W związku z przedłużającym się okresem epidemii od 25 maja br., istnieje możliwość uczestniczenia w katechezach przedmałżeńskich online. Każdorazowo cykl katechez rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 19.00 i trwa do soboty włącznie, czas trwania każdej katechezy - 90 minut (kalendarz katechez stronie https://www.dr.archpoznan.pl). Szczegóły w gablocie i na stronie Internetowej parafii.
  1. W piątek święto św. Urszuli Ledóchowskiej patronki naszej Archidiecezji. Ponieważ wieczorem w Pniewach będzie ks. Arcybiskup Metropolita i jako dziekan jestem proszony na mszę, w naszym kościele będzie msza rano o godz. 8.00 po mszy nabożeństwo majowe. Nie będzie też wieczornego różańca. Proszę odmówić indywidualnie.
  1. Z racji epidemii w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała. Szczegóły podam za tydzień. Bardzo proszę o przestrzeganie zasad dotyczących ilości osób uczestniczących w nabożeństwach zasady są umieszczone na stoliku przy wejściu do kościoła. Proszę siadać po dwie osoby w co drugiej ławce. Siadamy także w ławkach przy bocznych ołtarzach.
  1. Bardzo dziękuję za prace na rzecz parafii oraz za wszelkie ofiary na kościół wrzucane do koszyczków, skarbon oraz wpłacane na konto parafialne. Dziękuję także za „coś’ dla ciała przekazane na probostwo. Bóg zapłać…
  1. Punkt Caritas będzie czynny w poniedziałki od 10 do 11.30 i w czwartki od 15.00 do 16.30. Proszę o przestrzeganie takich samych zasad epidemicznych jak w sklepach.
  1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece.
  1. Zmarł śp. Franciszek Szofer z Niewierza. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek….

KURIA METROPOLITALNA
Poznań, dnia 20 maja 2020 roku
N. 2269/2020

K O M U N I K A T

Czcigodny Księże Proboszczu

W związku z przedłużającym się okresem epidemii i związanych z nim ograniczeń, od 25 maja br., wprowadzamy możliwość uczestniczenia w katechezach przedmałżeńskich online. Zajęcia prowadzone są przez doradców z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Każdorazowo cykl katechez rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 19.00 i trwa do soboty włącznie, czas trwania każdej katechezy - 90 minut (kalendarz katechez na stronie https://www.dr.archpoznan.pl).

Jest to rozwiązanie tymczasowe, tylko na okres trwania ograniczeń związanych z epidemią, dlatego obowiązują dodatkowe zasady:

• Katechezy kierowane są wyłącznie do par, które planują ślub w roku 2020 (w związku z tym zaświadczenia o odbyciu katechezy stracą ważność z dniem 31 grudnia br.)
  • Brać mogą udział tylko pary, które będą udzielały sobie sakramentu na terenie Archidiecezji Poznańskiej
  • Zapisy tylko na stronie: https://www.dr.archpoznan.pl według podanych tam zasad. Żaden inny podmiot nie ma pozwolenia na prowadzenie katechez online.

Prosimy o udostępnienie tych informacji zainteresowanym.

Biskup Szymon Stułkowski
Wikariusz Generalny