1. Dzisiejsza taca przeznaczona na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.
  1. Jutro w poniedziałek odpust ku czci św. Wawrzyńca w Pniewach; biuro parafialne nie będzie czynne.
  1. W czwartek 13 dzień miesiąca różaniec fatimski o godz. 20.30 przy grocie.
  1. Msza za zmarłych wspominanych w rocznych wymieniankach w piątek
  1. W Sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze wg porządku niedzielnego. W piątek msza wieczorna z Wigilii Wniebowzięcia NMP. Na każdej mszy obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów; przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Jest to także święto państwowe przypominam o wywieszeniu flagi biało-czerwonej.
  1. Serdeczna prośba do kierowców, aby przy parkowaniu samochodów zostawić odpowiedną ilość miejsca dla przejazdu maszyn rolniczych.
  1. Dziękuję za prace na rzecz parafii oraz za „coś” dla ciała przekazane na probostwo. Bóg zapłać. Dziękuję także mieszkańcom Brodów za prace porządkowe przy kościele i probostwie. We wrześniu proszę o pomoc Bródki.
  1. Parafialne dożynki będą w niedzielę 23 sierpnia na mszy o godz. 11.15.
  1. Za tydzień, w niedziele, wyjątkowo trzecią w miesiącu, składka na prace remontowe. Przed kościołem zgodnie z prośbą ks. Arcybiskupa, zbiórka Caritas na pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski