1. Dziś początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  1. Spotkania kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami: Grupa I Grupa II w poniedziałek o godz. 45 w salce na probostwie; Grupa III i Grupa IV: we wtorek o godz. 18.45 w salce na probostwie. Spotkanie dla wszystkich ze świadkami w sobotę o godz. 16.00; oraz samych kandydatów w niedzielę po mszy po Gorzkich Żalach. Wszelkie informacje na stronie www w zakładce aktualności.
  1. W środę POPIELEC i początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze o godz. 9.30 i 18.00. Na znak pokuty na każdej mszy sypiemy głowy popiołem. W środę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły od którego niema żadnej dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  1. Droga Krzyżowa w piątek w kościele o godz. 17.30. Do udziału zapraszamy całe rodziny zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz kandydatów do bierzmowania. W tym roku drogi krzyżowe będą ulicami wiosek: Pakosław 20 marca i Turowo 27 marca.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnych w Niedzielę za tydzień o godz. 14.00. Bezpośrednio po nich Msza święta. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Dariusz Piasecki wikariusz z Otorowa. W Wielkim Poście nie będzie mszy o godz. 7.30.
  1. Zwracam się z propozycją, aby każdego dnia Wielkiego Postu z wyjątkiem niedziel, przynajmniej jedna osoba z parafii, pełnoletnia i zdrowa, pościła o chlebie i wodzie w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Osoby chętne mogą wpisywać się na listę wyłożona na balaskach a w tygodniu na stoliku z gazetami.
  1. Przypominam, że w całym Wielkim Poście obowiązuje wstrzemięźliwość od uczestnictwa w hucznych zabawach.
  1. Dziękuję mieszkańcom Turowa za sprzątanie kościoła, bardzo proszę teraz mieszkańców Niewierza o sprzątanie kościoła.

PLAN WIZYTACJI BISKUPIEJ BRODY 3 MARCA 2020

9.00 MSZA ŚWIĘTA Z SENIORAMI I STARSZYMI Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH

10.15 SPOTKANIE PRZY KAWIE (SALA KARMAZYN)

11.15 NAWIEDZENIE SZKOŁY W BRODACH I SPOTKANIE Z DYREKTORAMI SZKÓŁ