1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział teologiczny i szkoły katolickie. Jest także początek Tygodnia Wychowania oraz Kwartalnych Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
  1. Zapraszam w tym tygodniu na msze święte dzieci klas od 1 do 4 z rodzicami w poniedziałek; klasy 5 do 8 także z rodzicami we wtorek; uczniów szkół ponadgimnazjalnych ponadpodstawowych z rodzicami w środę
  1. Masza za wstawiennictwem św. Jana Pała II we wtorek.
  1. Święto św. Stanisława Kostki Patrona młodzieży w środę.
  1. Także w środę 18 września br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zapraszamy Księży, osoby życia konsekrowanego i mieszkańców Poznania. Po Mszy świętej w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, będzie można złożyć Księdzu Arcybiskupowi życzenia imieninowe osobiście. Dzień Imienin naszego Arcypasterza niech będzie też naznaczony modlitwą w Jego intencjach, a zwłaszcza o łaski niezbędne w prowadzeniu Kościoła w Polsce.
  1. Dziękuję za prace na rzecz parafii oraz za „coś” dla ciała przekazane na probostwo. Bóg zapłać.
  1. Dziękuję także mieszkańcom Pakosławia za sprzątanie kościoła, bardzo proszę, aby od soboty o sprzątanie kościoła zatroszczyli się mieszkańcy Zgierzynki.
  1. Zapraszamy dziewczynki od klasy piątej do śpiewania w parafialnym zespole. Próba w piątek o godz. 19.00.
  1. Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w sobotę.
  1. W przyszłą niedzielę gościmy Misjonarza Oblata, który będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Ofiary zbierane przy nabywaniu kalendarza przeznaczone na działalność misyjną Oblatów.
  1. Zmarła nasza parafianka śp. Wiktoria Andrzejewska z Chraplewa; pogrzeb w środę o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…