1. Dziś początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  1. Spotkanie Biblijne w poniedziałek 19 lutego w salce parafialnej o godz. 19.00.
  1. Objazd chorych: Brody, Turowo, Bródki i Niewierz: poniedziałek od godz. 9.30; Zygmuntowo, Chraplewo, Pakosław, Zgierzynka: wtorek od godz. 9.30.
  1. W środę POPIELEC i początek Kwartalnych Dni Modlitw o Ducha pokuty. Msze o godz. 9.30 i 18.00. W środę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły od którego niema żadnej dyspensy. Przypominam, że w Wielkim Poście obowiązuje wstrzemięźliwość od udziału w hucznych zabawach (także 8 marca!). W odpowiedzi na Apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przewodniczącego KEP, w Popielec przed kościołami zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  1. Jako pomoc w głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu na stoliku z gazetami jest książeczka „40 Dni z Bogiem” z rozważaniami na każdy dzień po 5 PLN.
  1. Droga Krzyżówa w piątek o godz.17.30 w kościele.
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnych w Niedzielę za tydzień o godz. 14.00. Bezpośrednio po nich Msza święta. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Michał Nowacki wikariusz z Pniew. W Wielkim Poście w niedziele nie będzie mszy o godz. 7.30.
  1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej mszy.
  1. Jak w latach ubiegłych zwracam się z propozycją, aby każdego dnia Wielkiego Postu z wyjątkiem niedziel i uroczystości, przynajmniej jedna osoba z parafii, pełnoletnia i zdrowa, pościła o chlebie i wodzie w intencji powołań kapłańskich i Archidiecezji Poznańskiej, naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Osoby chętne mogą wpisywać się na listę wyłożoną na stoliku z gazetami. Oczywiście jednego dnia może pościć kilka osób.
  1. Zapraszamy na noc modlitwy o błogosławieństwo dla Polski w piątek 16 lutego u Sióstr Urszulanek w Pniewach. Początek o godz.21.00 o godz.24.00 Msza święta za Ojczyznę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

x. Konrad Jędrzejczak
proboszcz