1. Dzisiejsza taca przeznaczona na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.
  1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze wg porządku niedzielnego. W środę msza wieczorna z Wigilii Wniebowzięcia NMP. Na każdej mszy obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów; przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Jest to także święto państwowe przypominam o wywieszeniu flagi biało-czerwonej.
  1. Caritas w tym tygodniu będzie czynny w poniedziałek od 15.00 do 17.00.
  1. Msze w intencji Róży św. Maksymiliana i Róży Wniebowzięcia NMP z Pakosławia w poniedziałek; w intencji Róży Duchownej z Bródek w środę.
  1. Dziękuję za prace na rzecz parafii oraz za „coś” dla ciała przekazane na probostwo. Bóg zapłać.
  1. Parafialne dożynki będą w niedzielę 25 sierpnia na mszy o godz. 11.15.
  1. Sakrament chrztu we wrześniu będzie udzielany wyjątkowo w pierwszą sobotę miesiąca i jak to w zwyczaju w trzecią niedzielę
  1. Za tydzień, w niedziele, wyjątkowo trzecią w miesiącu, składka na prace remontowe.
  1. Do końca miesiąca nie wszystkie msze będą transmitowane przez radio i Internet. Niedzielne msze będą transmitowane o godz. 11.15.