1. Trwa w naszej Parafii Nawiedzenie Matki Bożej. Na mszy o godz. 9.30 błogosławieństwo dzieci, na mszy o godz. 11.15 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. O godz. 15.00 msza pożegnania Matki Bożej po mszy około godz. 15.45 samochód kaplica wyruszy w objazd wiosek naszej parafii w kolejności: Bródki (krzyżówka) Zygmuntowo; Chraplewo (przy remizie), Pakosław (na dołku) Zgierzynka (kozi rynek) około godz. 17.00 wyruszy z Brodów przez Turowo do Pniew.
  1. We wtorek święto św. Mateusza Apostoła. Msza przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II wyjątkowo bez nabożeństwa.
  1. Ponieważ jako dziekan dekanatu będę uczestniczył w każdej parafii w uroczystościach powitania Matki Bożej, które rozpoczynają się o godz. 17.30 dlatego w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek msze święte będą o godz. 16.00. Biuro parafialne nie będzie czynne. Proszę o kontakt telefoniczny.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  1. Składam bardzo serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Ojcu Rekolekcjoniście Wiesławowi, strażakom, wszystkim, którzy dekorowali trasy przejazdu „samochodu kaplicy”, za udekorowanie wiosek, domów za wszelką pomoc, życzliwość i kreatywność. Ojcu Pawłowi kustoszowi Obrazu, że zgodził się na objazd parafii. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski.
  1. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Gołembka z Chraplewa, jego pogrzeb będzie w poniedziałek w Opalenicy o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

KOMUNIKATY SPECJALNE: „Gminne Biuro Spisowe w Lwówku przypomina o kończącym się 30 września powszechnym spisie ludności i mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkiem każdej osoby, dlatego prosimy wszystkich, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego o możliwie jak najszybsze spisanie się. W celu ułatwienia wszystkim spisania się, w sobotę 25.09 w godzinach 8:00 – 24:00 odbędzie się noc spisowa. Rachmistrzowie oraz pracownicy Urzędu będą na Państwa czekać w różnych godzinach w różnych miejscach (sale wiejskie, szkoły, Urząd Miasta i Gminy), aby spisać wszystkich chętnych. Szczegółowe miejsca i godziny dyżurów będą ogłaszane przez Gminne Biuro Spisowe na bieżąco. W tym celu prosimy śledzić stronę internetową Urzędu Miasta i Gminy Lwówek, ogłoszenia na tablicach, bądź kontaktować się z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Lwówek.”

Burmistrz Gminy Pniewy informuje, że dniu 21 września w godzinach od 9.00 do 11.00 na Rynku w Pniewach będzie możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Ponadto codziennie w godzinach od 17.00 do 20.00 w Urzędzie Miejskim w Pniewach przy ul. Dworcowej 37 dyżury pełnią rachmistrzowie, a w sobotę 25 września w godzinach od 11.00 do 20.00 dyżur będzie pełniło Gminne Biuro Spisowe również w Urzędzie Miejskim przy ul. Dworcowej 37.